Přeskočit na hlavní obsah

#75 Raffaello


Ahoj! 

tak už tu máme třetí adventní neděli a já se vás ptám, jak jste na tom s cukrovím? Pečete? 

Pokud máte ještě místo v dózičce, měla bych pro vás velmi jednoduchý, ale o to lepší recept na domácí Raffaello :-) Navíc ho v pohodě zvládnou i děti :-)

Podotýkám, že nejsem autorem receptu - doporučila mi ho má kamarádka a já ho tímto způsobem posílám dál - opravdu stojí za to!
Fotka: Vrhla jsem se na tvorbu Raffaella :-333

Potřebujeme:
4 bílé Delissy, 100 g másla, oloupané a spařené mandle, kokos, na zahušťení sušené mléko

Delissy nasekáme/pomeleme, promícháme s měkkým máslem a dle potřeby zahustíme sušeným mlékem. Dáme na chvíli do lednice a pak děláme kuličky. Do každé vtlačíme spařenou a oloupanou mandli a obalíme v kokosu. Nakonec můžeme klást do papírových košíčků.

Krásnou neděli,

Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥ 

Komentáře

 1. Tak to musím udělat, vypadá to jednoduše a navíc velmi chutně :) Já bílé Delissy zbožňuju :)

  OdpovědětSmazat
 2. ty jo, z Delissy, jo? to je super tip, díky :)

  OdpovědětSmazat
 3. Mmm, hned bych se do nich pustila :) Mamka začala péct tento víkend, já jsem ještě nikdy cukroví nepekla, mámuška si to radši dělá sama, ale těším se jednou na svou domácnost :) I když tyto kuličky bych mohla udělat
  Blog by Veru

  OdpovědětSmazat
 4. Zrovna hledám nějaký receptík zrovna na koule raffaello a Ty ho tu máš! To je prostě osud! Moc děkuji za inspiraci :)

  Děkuji za komentář na mém blogu!

  czechivy.blogspot.com

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#232 Kde jsem byla s Knihou kaváren 2017?

Jelikož se nám rok přehoupl do začátku března, přemýšela jsem, jak moc je ještě aktuální psát tenhle typ článku. Ten loňský byl ale jeden z nejúspěšnějších, a tak jsem se po nedobrovolné (ale příjemné) offline pauze rozhodla zasednout za monitor, vytáhla loňskou Knihu kaváren z knihovny a začala hledat fotky přímo z místa činu. A že jich zase pár bylo.

Kde jsem byla s Knihou kaváren 2017?


Až na půdu - PísekMůj kafepříběh loňského roku začíná na straně třináct, kde se dozvídáme o podniku jménem Až na půdu. Nachází se v mém oblíbeném - Jihočeském kraji - přesněji v Písku. Až teď, když píšu tyhle řádky, mi dochází, že jsem mu věnovala celý článek. Bingo - nemusím dohledávat fotky :-). Každopádně tohle místo si pamatuji moc dobře a plánuji se tam letos zastavit znovu. Mají skvělé kafe a poctivě na instagramu sleduji jejich nabídku brunchů.
Café Jedna - Praha 7Část Prahy - Holešovice je pro mě trošku neznámou. Vím, že tam je spousta míst, kde si dát kafe (podobně jako Karlín nebo Vinohrady), …