Přeskočit na hlavní obsah

#215 Ahoj za půl roku!


Šťastný nový rok 2017!

Ne, nezbláznila jsem se. Jen uplynulo půl roku od posledního článku. Až teď, když jsem psala předchozí větu, jsem si uvědomila, že je to půl roku přesně dneska.

Vlastně jsem si nedávala žádné předsevzetí, takže těžko bilancovat, jestli jsem si splnila to, co jsem touhle dobou chtěla. V některých ohledech to byla doba zlomová – a to především v té části studentského života. Už nepíšu jako student, ale jako zaměstnanec a mé jméno doplňují další tři písmenka… Minulý týden jsem zvládla absolutorium – a to si spolu se svátkem pana H. žádalo malou oslavu. Přiznám se, že jsem nenašla čas a sílu na pečení korpusu, takže jsem si výjimečně pomohla koupeným. O to víc času jsem investovala do krému a ozdoby. Taková levandule, zdá se mi, je na dortu překrásná! No řekněte!


Za běhu školní praxe, práce, školy, kávy, rodiny a provinilým pocitem, že nečtu a koukám po stopadesátýšestý na Přátele jsem si vzpomněla i na blog.

Hodně jsem nad ním přemýšlela. Nikdy jsem si neřekla, že bych s ním chtěla přestat. I když je jeho čtenářská základna maličká, baví mě to. Jen jsem si utřídila obsah, kterému bych se chtěla věnovat. Jednou nohou jsem se zamotala do pavučiny témat, která mi najednou připadají povrchní a vlastně hrozně nedůležitá. Došlo mi, že bych neměla psát tak, abych zapadla mezi ostatní, ale držet se toho, co mě baví už dlouho, vlastně od malička – zahrada, vaření a cestování – a to hlavně po Česku!


Tak kam pojedem příště?

Komentáře

  1. Gratulace ke vstupu do toho "normálního" života, ať se dáří a piš dál, ráda čtu ;)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.