Přeskočit na hlavní obsah

#201 Sweet 60

Ahoj čtenáři!
V podstatě každý měsíc narození má něco do sebe. My, co jsme si to odbyli v zimě, na jaře nebo na podzim jsme měli bezesporu něco společného. Jako malí jsme si totiž užili jednou za rok, zcela opakovaně, svých pět minut slávy při rozdávání bonbonů svým spolužákům. Zpravidla to byly bonbony Bon-Pari (vždycky jsem vyjídala ty vínové) a celá třída, včetně učitelky, zpívala „Hanička má narozeniny a my máme..“

Tak. Druhá skupina dětí jsou ty narozeny v létě. Prostě byly prázdniny a ony ty dva sáčky bonbonů donést nemohly a to jsem jim těžce nezáviděla.

Postupem času mi začalo docházet, že říjnový datum mého narození je pro pořádání oslav zhola nepraktický. Jasně, neslo to s sebou i vtipné situace, kdy jsme se s kamarádem střídali o mou červenou mikinu se sobem, když jsme se v pozdních hodinách přesouvali do jiného podniku… Ale léto je prostě léto.

Tento červenec vyžadoval větší přípravy, protože ještě osm a táta je znovu plnoletý + půlstoletí k tomu. 

Pečení dortu mi mamka drze nesvěřila. Pravdou ale je, že výpomoc od Hájka se vyplatila. Harlekýn je nejlepší klasika!


Vyhrála jsem si alespoň s cupcakes. Krém jsem trochu zmatnila šťávou z jihočeských borůvek a květ z Brutnáku lékařského. Je jedlý a to se počítá :-) 

Vše je povoleno! Kupodivu ale nejmladší hosty zaujaly víc samolepky Krtečka než samotná lízátka. 

 Slané šneky jsem naposledy pekla na svou maturitu a ráda jsem si na ně zase vzpomněla.

 Zkusila jsem poprvé cake (brick) pops a příště vezmu na vědomí i marshmallowny :-) 


Nečekaný host!

Příští oslava, které budu spoluorganizátor bude svatba. Skoro za měsíc. A já se nemůžu netěšit!
Užívejte léta a opatrujte se.
Vaše,
Komentáře

  1. Jeej, ten ježko :DD Inak super fotky, určite ste si to veľmi užili :)

    Pozývam ťa na letnú Giveaway, ktorá práve prebieha na mojom blogu! :)
    Hello, my name is Ev

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.