Přeskočit na hlavní obsah

#188 Sustainable Fashion Day vol.2

Ahoj čtenáři!
Doufám, že jste si v pátek užili první teplejší den a že už se nemůžete dočkat jara. Stejně jako já. Dnes bude ale řeč o včerejší sobotě. Třetí víkend v březnu je Praha každoročně nabitá různými kulturními akcemi. 

Už je to pár týdnů, co mi na mailu přistála pozvánka na akci, která se konala v rámci pražského Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. A to bych to nebyla já, kdybych se tam nevydala. Moc dobře si pamatuji na jeho první ročník, tehdy ještě Prague Fashion Weekend, v roce 2010, kdy jsme se s kamarádkou mačkaly v přeplněné Pařížské. Byla tam pěkná atmosféra a líbilo se mi, že ji mohl nasát každý "smrtelník". ¨

Takže pokud nemáte pozvánku, akreditaci nebo nejste VIP, tak máte v současné době smůlu a přehlídky MBPFW se prostě nezúčastníte. A proto mám radost, že jsem se mohla zúčastnit alespoň níže popsané akce.


Sustainable Fashion Day.

Sustainable znamená v překladu udržitelný a slovo fashion asi není třeba překládát. Celá tahle akce se nesla v duchu obeznámení, že textilní průmysl je druhým nejšpinavějším a se dá vyžít i s počtem oblečení, které opravdu nosíme. Sama jsem si dala dohromady tři slova, kterým bych charakterizovala termín "udržitelná móda". Byla by to slova - ekologie, kvalita, nadčasovost. (FAIRWEAR).
Celý event se dělil do dvou částí - Workshop Udržitelný šatník o tom, jak se nenechat zlákat "fast fashion" řetezci a nebo třeba o tom, jak poznat kvalitní látku.
Druhou částí byla Shopping zóna, kde "probíhala praxe". Mohli jsme si prohlédnout, osahat i očichat udržitelnou módu či organickou kosmetiku (dobře, čichalo se jen ke kosmetice - aspoň doufám ^^) a popřípadě si nějaký ten vzorek i odnést domů. Zaujaly mě značky WIN WIN love a Liška Mazaná.

Místem činu bylo Café Jedna ve Veletržním paláci v Holešovicích. Pojmem café si zpravidla představím menší útulný prostor, ale tady to bylo úplně jiné. Moc se mi líbila vysoká prosklená stěna a skoro až sterilní industriální vzhled kavárny. 
Posilnila jsem se ranní kávou - tedy tradičním cappuccinem, které na mě bylo trochu hořké. Nemyslím si, že by to bylo špatnou úpravou, nýbrž spíše druhem kávy. Z jaké pražírny káva byla, to bohužel nevím.
Nemohli jsme nevyužít chvilky v Holešovicích a zašli jsme se podívat na Matějskou pouť. Nebyla jsem tam asi tři roky a musím konstatovat, že se tam toho tolik nezměnilo. Zašli jsme jen na legendární atrakci Kamikaze. Při odchodu se přítel ještě "vytáhl" a vystřelil mi čtyři růže na střelnici. Mám radost! :-) 

Potom už nás čekala cesta na tramvaj a přesun na Náplavku a na Piazzetu Národního divadla, kde se koná Dyzajn Market. O tom ale zase příště! :-) 

Krásnou neděli!
Vaše,
Café Jedna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentáře

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.