Přeskočit na hlavní obsah

#177 Zážitek v restauraci Platina

Ahoj čtenáři!
Zkouškové uteklo a dneska si po úplném týdenním odpočinku užívám poslední volný den. Ráno jsem byla na farmářských trzích a nakoupila čerstvé potraviny na zítřejší oběd. Od nového týdne mi totiž začíná nový semestr, na který jsem se patřičně připravila. Koupila jsem si nový kroužkový sešit a super roztomilou krabičku na jídlo v Tigeru - i s příborem a maličkým kelímkem na dresing (fotka je na fb blogu). Nechci si totiž denně kupovat oběd (už jen to kafe leze do peněz! :-D).


Ráda bych vám ale pověděla o krásné včerejší večeři, na kterou jsme s přítelem vyrazili díky společnosti Zomato. Tímto jí moc děkuji!

Navštívili jsme restauraci Platina, která se nachází jen pár kroků od Karlova mostu v Praze. 
Jelikož jsme si předem udělali rezervaci, tak na nás čekal stůl prostřený dlouhým krémovým ubrusem, stejně tak židle. Trochu ve svatebním stylu ^^..  


Večeře začala aperitivem Bohemia Sektu, který automaticky doplnilo pečivo s domácí pomazánkou, popřípadě olivový olej s balsamikem. 

Pointou večera bylo ochutnání degustačního menu. Ty nabízí restaurace dvě, my jsme měli to s názvem Platina a skládalo se z následujícího:

Platina Restaurant, Staré Město Menu

Narozdíl od přítele, který nejí ryby, jsem neměla s žádným chodem problém. Myslím si, že je menu dobře poskládané, jen bych vynechala houby i u dančího, když jsme je již ochutnali v bramborové polévce. Nechci si hrát na velkého kritika a znalce, takže pokud to budu brát okem běžného návštěvníka, udělím plný počet bodů. Těžko vypíchnout jen jednu věc, která mě uchvátila nejvíc. I když... asi to byla pečená zimní zelenina ^^. A několik druhů vína.. Porce nebyly velké, což je samozřejmě v tomto počtu jídel jedině plus! 

Jestli jsme si ale něco uživali, tak to byla obsluha. Bohužel mi občas připadá, že na pozici číšníka/servírky pracuje kde kdo z ulice a o základech společenského chování nemá ani páru. Tady to byl opak, my se cítili jako chtění hosté a já měla možnost "procvičit si znalosti z tanečních - z lekce stolování". 

Vím, že by každá recenze měla mít svá pozitiva i negativa, ale ta druhá zmíněná hledám jen těžko. Ceny se zdají vyšší, a pokud jste na tom finančně podobně jako já, tak podotknu, že to není lokál, kam bych chodila denně. Jedná se spíš o zážitek. Je to ten podník, kde cena odpovídá kvalitě a když už tam jdu, tak mi není líto dát o pár korunek navíc. Sečteno, podtrženo.. Užili jsme si to! 
Napište mi, kde jste naposledy večeřeli vy a mějte hezkou neděli!
Vaše,
  Platina Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Pozn. Polévku jsem jaksi zapomněla vyfotit, takže si pro dnešek jednu bramboračku představte. Příště to bude už kompletní! ^^ 

Komentáře

 1. MMm, to věřím, že je to takový zážitek :). Já byla naposledy na večeři nejspíš o letních prázdninách minulého roku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si žádá nějakou nápravu! :)) Máš s kým, tak vyraž! :P

   Vymazat
 2. Líbí se mi jak to popisuješ. Občas je prostě fajn užít si něco nevšedního, jako večeři v takovéhle restauraci :) Mimochodem mi cena za 5 chodové menu u Karlova mostu nepřijde nějak přemrštěná, občas co tam vídám je děs a aní to není tak nóbl :)
  LENNY MALI . com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji!! No, oni maji na internetu uvedenou cenu 750.- (popř. 850.-) .. ale tam byla 1150.- (popř. 1250.-).. To už je vyšší, ale i tak s Tebou souhlasím. Je to tolik, aby si to člověk mohl dovolit, ale na druhou stranu už od toho očekává "něco navíc".. Což tento podnik určitě splňuje, a proto jsme si to tolik užili :-) Děkuji za komentář! :)

   Vymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.