Přeskočit na hlavní obsah

#135 Jedna velká čokoláda...

A už je to tady zase. Léto, volno, prázdniny a člověk chodí, jezdí, lítá - cestuje. A z jednoho takového výletu jsme si dovezli čokoládové těstoviny. 

Koupili jsme je v Muzeu čokolády a marcipánu, které se nachází jen pár metrů od náměstí v krásném jihočeském městě Tábor. Součástí muzea je i obchod, kde by se ozval jistý reflex každému čokoholikovi (a nejen tomu).

Balíček o váze 400g byl za 63.-Kč a na etiketě je uvedeno, že jsou vyrobeny ze 100% přírodních surovin (pšenice, voda, kakao). Tak tomu budeme věřit :-)

Čekala jsem, že se budou trochu lepit nebo rozpadat, ale opak byl pravdou. Zůstaly hezky pospolu po celou dobu varu, který je předepisován na pět až sedm minut.

Jako nejvhodnější způsob úpravy se mi zdálo doplnit je úplně jednoduše horkými jahodami a tvarohem. Nic víc, nic míň.

A to je finální verze - byly dokonalé!!

A jak jste na tom s čokoládou Vy? Ano, nebo ne? :-)

Mějte hezký den!
Vaše

Komentáře

 1. Čokoláda rozhodně ano! :-) Dokonce jsme byli i v tom muzeu v Táboře...škoda, že jsem si nevšimla těch těstovin - už jen pro ty udivené výrazy, které by mě doma čekaly, bych do nich šla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To souhlasím, ty výrazy jsou občas docela vtipné... přeci jen se čokoládové těstoviny neprodávají na každém rohu, že? :))

   Děkuji, Ani :-)

   Vymazat
 2. čokoládu mám sice ráda (jakože hodně ráda :D), ale ty těstoviny mi nechutnaly. ikdyž to možná bylo tím, že byly ze školní jídelny :D. každopádně s těma jahodama to nemuselo být špatný :3
  in another galaxy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já jsem si na školní jídelnu nikdy nestěžovala, takže nemohu posoudit, každopádně mě ty těstoviny chutnaly moc a to žádný velký čokoholik nejsem :-) Je pravda, že byly výborné v kombinaci s těmi horkými jahodami :-)

   Děkuji, Elle :-)

   Vymazat
 3. Miluju čokoládu! Ale vůbec si nedokážu předstacit, jak čokoládové těstoviny chutnají, opravdu je v nich cítit čokoláda? :D

  anotherdominika.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, vzhledem k tomu, že je součástí složení kakao, tak je z toho čokoláda opravdu chuťově znát :-) Je pravda, že jsem ji čekala ještě intenzivnější, ale zase po tom nemůžeme chtít, aby to chutnalo stejně jako když kousneme do Lindtky. Zvlášť když se to vaří :-)

   Děkuji za komentář, Dominiko :-)

   Vymazat
 4. Čokoládový těstoviny? To zní vážně zajímavě a chuť by mě teda zajímala :)

  OdpovědětVymazat
 5. vieš ako mi tečú sliny? :D mám na to chuť! ak polejem cestoviny čokoládou dostanem rovnaký výsledok? :D inak bomba ;)
  www.gummybaum.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 6. zaujímavé, ešte som o nich nepočula, ale vyskúšala by som ich :) nakoľko čokoládu mám veľmi rada
  theVandasdiary

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.