Přeskočit na hlavní obsah

#132 Francouzský trh na Kampě

Letos zůstávám o prázdninách, až na pár výjimek, v Česku. Cestovat do jiných kultur mě sice baví, ale zároveň si myslím, že i naše vlast má co nabídnout. A není toho vůbec málo! Pokud mě ale přepadne chuť nasát vůni i jiné trikolóry, než je ta naše, jsem ráda, že to není vůbec těžké. Stačí obout pohodlné boty a jít se projít po Praze. 

Třeba na Kampu - na Francouzský trh.


Ten se tedy koná na již zmíněném místě od 14.7. do 19.7.2015 a jedná se už o osmý ročník. Já jsem byla letos potřetí, ale poprvé se jednalo o rendez-vous :-) 
Jako vždy se mi líbilo prostředí, kde se celá akce odehrává. I když letos organizátoři mysleli na větší pohodlí pro zákazníky a v prostoru trhu je umístěno více míst pro sezení, není jich tolik, aby se dostalo na všechny. O to lepší je možnost si odnést zakoupené jídlo do parku. Pokud se tam tedy vydáte, doporučuji si vzít s sebou deku.


Atmosféru dokresluje živá hudba. Já poslouchám snad všechno, takže nebylo překvapením, že se mi kapela trefila do vkusu. Když jsme přicházeli, začali zrovna hrát písničku z hry Mafia, a to ocenil i přítel :-) Živá hudba hrála po celou dobu, co jsme tam byli a podle oficiálního webu akce vystupuje vždy od 12,14 a 17h. speciální host z Francie :-)


Jedna z nejúžasnějších vůní, co znám :-) To, co jsem si nakoupila (a ihned spotřebovala O:-)) jsem umístila na Instagram blogu - SkillsofArt :-)
A už teď se těším na další ročník! :-)

Máte rádi francouzskou kuchyni a Francii obecně? Vybrali byste si? :-)

Mějte hezký večer,Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥Komentáře

  1. Ráda bych se na trh podívala, takže doufám, že příští rok nebudu touto dobou opět mimo Prahu, tak jako to posledních pár let je. Ve Francii jsem už mnohokrát byla a vždy si vezu do ČR nějaké jídlo. :-D I podle článku to vypadá, že trh stojí za návštěvu. :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.