Přeskočit na hlavní obsah

#131 Když se dva póly...


Pokud jste na tento blog zavítali už před pár měsíci a všimli si článku #83 Co bych chtěla..., tak víte, že se týkal přání, které bych chtěla realizovat v tomto roce. Když se tak na to dívám, jedno z nich už mám splněné, dvě jsou ve stavu polotovaru a další si odškrtnu po zveřejnění tohoto článku. 


A totiž, chtěla jsem si vytvořit nad stůl malou magnetickou nástěnku. Funguje to na naprosto jednoduchém principu, který spočívá v napatlání barvy na zeď.
 
Totiž... potřebujeme k tomu: magnetickou barvu (mně ji kousek odlil známý - proto je na fotce ve skleničce od jogurtu :o)). Jinak se dá sehnat v hobby marketech, kde se ale cena se pohybuje okolo 250-300.-Kč za 250ml, což je docela dost. Dále potřebujeme štětec, tužku, pravítko (popř. vodováhu) a lepenku na zakrývání ploch při malování.


Pozn. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale místo, kde je nástěnka realizována, nemá světelné pomínky pro focení :-)

Jako první krok jsem si vybrala místo, kde chci magnetickou plochu mít a zvolila si její velikost pomocí pravítka a tužky. Pokud je na zdi nějaká menší nerovnost (např. dírka po skobičce, tak ji tam nechte, protože hustá barva ji zacelí :-))

Obdélník kreslený tužkou jsem potom orámovala lepenkou.
A začalo to nejzábavnější ! Nanášení barvy :-) Má opravdu hustou konzistenci a myslela jsem si, že bude při malování potřeba hodně větrat. O to víc mě překvapilo, že mi vůní připomíná lesní sirup na pečení z M&S :-D  Barva je hodně těžká (100ml má snad půl kila :D), ale přesto se celkem lehce táhne :-)


Aplikace probíhá ve třech vrstvách. To znamená, že nanesu jednu, tu nechám zaschnout a pak to celé zopakuji ještě dvakrát. Zaschnutí mezi vrstvami je otázka jen cca 15-ti minut, což mě také překvapilo :-) 

Po posledním nanesení barvy jsem strhla lepenku. To je potřeba dělat velmi opatrně, aby se neodloupla i malba vedle "magnetického chlívečku" :-)  
Finální verzi jsem nechala vytvrdnout do druhého dne a pak umístila magnety. To jsem vám ale bohužel zapomněla vyfotit a proto snad pro ukázku postačí úvodní fotka tohoto článku :-) 

Přeji hezké pondělí a napište mi třeba to, co jste naposledy tvořili vy :-)))) Jo a taky se můžete zmínit, jak se vám daří dodržovat předsevzetí! :-D
S pozdravem,

Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥.

Komentáře

  1. Tak o tomhle jsem ještě nikdy neslyšela, že se takhle dá vytvořit magnetické místo :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.