Přeskočit na hlavní obsah

#127 TAK NA TO JSEM NEMYSLELA ANEB VĚCI, NA KTERÉ ČLOVĚK PŘIJDE AŽ PO REKONSTRUKCI

On občas člověk tak trochu nepřemýšlí. A nebo nepřemýšlí dopředu. Jak jsem už jednou zmiňovala, baví mě rekonstruovat a nějakým způsobem zlepšovat (alespoň občas zlepšovat) prostor pro bytí. 

Víte, mám koníčky, baví mě cestovat, ale ráda investuji svůj čas i peníze hlavně do svého příbytku - současně to je jen něco přes dvacet metrů, kterých sdílím s mou kočičí kámoškou, ale vím, že až přijde doba, kdy budu paní domu (či bytu?), vrhnu se do toho ještě s větším nasazením! :-) Koneckonců, pořád je co zlepšovat - a neměl by se člověk cítit nejlépe doma? 

Ale k pointě článku!

Už jsem hodněkrát přesouvala postel k oknu, skříň ke dveřím, stůl před postel a asi tak stopadesátkrát tam a zpět. Ale i kdybych to udělala stopadesátkrátjednou, tak by se cestou objevilo něco, proč bych to posunula po stopadesátédruhé..

Víte co tím myslím? 
Nu, že věci, které se zdají při plánování jako nejlepší a nejpraktičtější a nezdesignovéjší, nemusí opravdu takové být. 

Vezměte si takový stůl bez šuplíků...

Řekla bych, že se v poslední době stává poměrně populárním. Zkrátka - líbí se mi. Sama mám připěvněnou dřevěnou desku na šicím stroji po mé babičce. Ten šicí stroj v něm ještě pořád je, čímž jsem získala i bonus - šuplík o šířce celých 11cm! A ne - nestačí to. Obsahem je tak akorát jeden vlhčený ubrousek, dva zvýrazňovače a čtyři mince z dovolené. I když se to třeba nezdá, šuplík by se sem tam hodil. Třeba když je návštěva ve dveřích a potřebujete rychle uklidit :-))


...nebo vzorované závěsy...

Když nad tím tak přemýšlim, musela jsem být před rokem buď ovlivněna maturitním stresem, nebo jsem byla na houbičkách. Vzorované závěsy už brzy sundám a nahradím je jednobarevnýma. Zvětším pokoj, prosvětlím ho a ještě si budu mít prostor pro kreativní vyžití na stěně.. :-))

 ...jak se spí bez nočního stolku?...
 Podle mě úplně stejně jako s ním. Tedy pokud nejste čtenáři. Pokud je poslední zvuk, který slyšíte před dovřením očí, zaklapnutí knihy, máte bez nočního stolku dvě možnosti - buď knihu strčíte pod polštář a mizerně se vyspíte (stačí, že tam je už mobil), nebo ji dáte vedle postele na podlahu a riskujete, že si s ní kočka půjde "hrát"... :-) 

Napište mi, čeho bych se měla vyvarovat při letošním faceliftu pokoje a taky se pochlubte, co "chytrého" jste vytvořili vy :-)))

Mějte hezký večer,
Pozn.: Ode dneška už mám prázdniny, takže se budu snažit být aktivnější :-)

Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥
 
 Veškeré obrázky jsou ilustrační se zdrojem zde.

Komentáře

  1. Jsem taky ten blázen, co pořád tak různě stěhuje nábytek po pokoji :D

    OdpovědětVymazat
  2. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchod odkudkoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.