Přeskočit na hlavní obsah

#122 DIY: Status vetešníka

Potřebovala jsem nový noční stolek. A to proto, že sdílím pokoj s paní mňoukající čtyřnohou, která měla nutnou potřebu si o něj brousit drápky, i když o tři metry dál má své osobní škrabadlo. Znáte to...

Jako tento kus nábytku jsem už pár let používala staré štokrle, které jsem minulé léto natřela hnědou barvou, prasklinu na horní desce přelepila tapetou se vzorem tmavé dýhy a nakonec přidělala poněkud infantilní "záclonku". 

Jistě, mohla bych jít do Ikey a měla bych nový stoleček za pět minut (no spíš za patnáct, známe ty fronty u pokladen :-)), ale já mám k tomtuto kusu improvizace jakýsi citový vztah a nechtěla jsem se ho zbavovat. Asi se ozvalo mé vetešnické já.

Strahala jsem tedy tapetu i se záclonkou, vzala kartáč a začala brousit vrchní desku. Potom jsem svůj um  upgradeovala a vzala na to elektrickou brusku. Ještě chvíli jsem cítila, jak mi brní ruce, ale přešlo to.
Nakonec jsem přibila ještě spodní poličku, kterou jsem složila ze tří jednotlivých prkýnek.

Prasklina je tam možná navíc, ale berme to jako lidi - my také nejsme ideální, tak proč to chtít po kousku prkna? :-)

Vrchní deska a polička jsou mahagonovou lazurou, ostatní je středně hnědý Balakryl.

Já jsem s výsledkem docela spokojená. A pokud ho ta potvora zase začne škrábat, tak se nic neděje. Vždyť v Ikee ho mám koupený za čtvrt hoďky, no ne? :-))

Co jste naposledy vyráběli vy? :-)
Přeji hezký den,
Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥

Komentáře

 1. Paráda! Stolek vypadá jako nový a navíc se mi hrozně líbí barva :)
  FASHION & BEAUTY

  OdpovědětVymazat
 2. Prasklina je právě parádní detail, která tomu dodává takový rustikální/opravdový vzhled dřeva! Palec nahoru pro prasklinu i stolek :)

  OdpovědětVymazat
 3. Není nad to si takhle něco vyrobit, opravit, oživit, že? Stolek vypadá teď moc pěkně :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.