Přeskočit na hlavní obsah

#96 mamacoffee


Začal mi nový semestr. Už v pondělí. A i když jsem se v podstatě celý leden válela, v neděli mě krásně začalo pobolívat v krku. Když se daří, tak se daří. 

Na druhou stranu, včera jsem se konečně rozhoupala k novému telefonu, který od té doby otlapkávám a seznamuji se s ním. Také se nám v úterý s Honzou podařilo osladit si život a o dvouhodinovce volna jsme šli do mamacoffee ve Vodičkově ulici. Mamacoffee je první českou pražírnou Bio Fairtrade kávy, kterou si můžete vychutnat už v sedmi kavárnách v Praze.  Mimo to mají i svojí pekárnu, takže mrkvový dort (chcete-li "originálně" carrot cake) mohu vřele doporučit. Honza si dal citronový cheesecake a i u něj mohu prozradit, že jako jeden z mála neviděl citron z kilometrové dálky, ale opravdu je v něm cítit. Prostředí působí moc mile a byť to může znít divně, i personál zapadá do stylu kavárny. Na to, že je mamacoffee v samém středu centra, ceny se mi zdají v pořádku (orientačně - cappuccino 52.-, mrkvový dort 55.-).Možná, že pro někoho, kdo si chce vzít ke kávě knihu a relaxovat, by mohlo být na tomto místě maličko rušno, přesto sedačka s teplou dekou na zachumlání by mohla být příjemnou kompenzací :o))

Minimálně za vyzkoušení rozhodně stojí! :-)

A jaké je Vaše oblíbené místo na kávu? Pište místa po celé republice, v létě plánuji cestovat :-))

Vaše,

Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥ Komentáře

 1. Jé,Vy si užíváte! :))) To vypadá krásně, pěkné fotky :)!! My rádi chodíme do MaXu v Ústí nad Orlicí.. to máš asi z ruky. :) :D Mám to tam ráda jednak kvůli horké čokoládě a kávě a taky proto, že je nekuřácká! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Hned bych si dala kavicku :))

  http://curyinthecity.blogspot.com/
  Fashion&fun PARIS

  OdpovědětVymazat
 3. Mmm, cheesecake nebo mrkvový dort by mi přišel vhod :)
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 4. Mamacoffe mám ráda, přesně tu ve Vodičkovce :)
  A jinak hodně zdravíčka! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Zatím to pořád nějak zažehnávám zázvorem, ale občas krk prostě zabolí.. Tak snad to zvládnu a nestanu se členem epidemie :-))

   Vymazat
 5. Mňam, tak ten citronový cheesecake bych chtěla zkusit :-)
  Thoughts by Lucys

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotky, hned bych si taky dala kafíčko :) A ten dortík je k nakousnutí :)

  OdpovědětVymazat
 7. Strašně se mi tenhle článek líbí ani nevím proč... Chtěla bych tuhle kavárnu navštívit, vypadá to tam útulně. Škoda, že nejsem z Prahy. Moc krásné fotky! :)

  Life by Peggy

  OdpovědětVymazat
 8. Příští týden zase musím do Prahy, tak už aspoň vím kam skočím na kafe. Děkuju za tip:)

  OdpovědětVymazat
 9. hmm, vypada skvele;) zajud uricte vyzkouset)

  PS: Zvu te na svoji giveaway na mem blogu:) Budu rada kdyz se zucastnis. xx
  http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2015/02/beauty-giveaway.html#comment-form

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.