Přeskočit na hlavní obsah

#54 Nigella Lawson - seznamte se!


Krásné sváteční dopoledne,

skoro bych mohla napsat i přívlastek mrazivé, protože když jsem se ráno vzbudila, bylo opravdu hodně chladno a na teploměru 1,3°C, takže kdoví, kolik bylo v noci. Mimo to mám opravdu sváteční náladu :-) 

Nevím, jak moc je spjatá s dnešním svátkem, ale spíše cítím nějaké to těšení se na Vánoce. Nepatřím sice mezi ty, co nakupují týden po Vánocích dárky na ty příští (ačkoli s povánočními slevami by to bylo hodně výhodné :-D), ale jak už jsem psala, budu uvádět i tipy na handmade dárečky a proto už sháním zdroje, kde bych se co nejvíce inspirovala. 

Jeden z tipů bude určitě z této knihy!

Udělejte si čaj nebo kafíčko a pojďme si ji společně prolistovat. 


Autorkou knihy je Nigella Lawson, britská novinářka, která vydala několik knih o vaření a moderuje TV vaření. Patří mezi mé nejoblíbenější televizní kuchaře (spolu s Jamiem Oliverem). 
Pokud jste její pořady viděli, tak jistě budete souhlasit, že mají dokonalou atmosféru a ohromně inspirují, abyste neděli u TV a šli jíst tvořit..!

V tomto článku vám ukazuji fotky z knihy jménem Vánoce s Nigellou vydané nakladatelstvím Ikar, 2010.  Dokonce jsem před chvíli našla, že je v Luxoru za 89.- a já jí kupovala za 398.- (taky vás tohle dokáže naštvat? :-D


Kniha mimo rad, jak časově zvládnout vaření pro několik osob a výborné recepty, obsahuje i krásné fotky, které vyvolaní opravdu tu pravou vánoční atmosféru. 

Jen jí nedoporučuji listovat před obědem :o)))


Těšíte se na Vánoce? 


P.S.: Možná je na toto téma trochu brzy, ale víte, že předčasné vánoční šílenství (i to komerční) prý vyvolaly ženy? :-D

Připomínám, že stále hrajeme o náhrdelník TADY!

Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥

Komentáře

 1. No, s tou cenou by mě to hodně naštvalo... A že už se mi to párkrát stalo ;-)
  A na Vánoce vůbec není brzy, na blog chytám článek :-D
  A já se teď, když mám volno cítím, jakoby byly Vánoce -> jsem ve stresu, dělám věci do školy a je zima = pro mě typické Vánoce :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Na Vánoce se už těším moc, taky už pokukuju, co komu vyrobím a jak si to doma vyzdobím ;)
  http://kamenurazu.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. S tou cenou by mě to teda naštvalo :D. Já už se taky poohlížím po dárcích, je to pro mě lepší, když nakupuji postupně než pak vše najednou :)
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.