Přeskočit na hlavní obsah

#44 Pumpkins everywhere!


Ahoj,

víte co je vážně pech? Když vám na zahradě vyrostou tři dýně, přičemž nejmenší z nich váží asi 15kg a vy patříte mezi ty "štastlivce", kterým prostě dýně nechutná.

Včera jsem se vrátila ze školy (o tři hodiny dříve), chvilku jsem pracovala a potom se mi absolutně nic nechtělo dělat. Řekla jsem si ale, že nebudu suchar takhle při pondělku (mimochodem fakt jsem se děsně vyspala) a budu něco dělat.

Tak jsem šla a utrhla jsem dýni :-D
Utrhla jsem tu nejmenší - pro lepší představivost jsem vedle položila jablko o běžné velikosti.

Když jsem ji donesla dokutálela domů, rozhodla jsem se, že to prostě zkusím - asi po stopadesátýšestý vyzkouším něco uvařit z dýně a třeba mi to bude na stopadesátýšestý pokus chutnat.

Až do včera jsem ochutnala jen dva druhy dýně a netušila bych, jak moc se ty druhy od sebe liší! Udělala jsem ji tentokrát na slano a jako musím říct, že to vůbec nechutná špatně!! :-)

Rozhodla jsem se pro těstoviny s dýní, vlašskými ořechy a petrželkou.

Potřebujeme:
balíček těstovin, 300g dýně nakrájené na kousky, petržel, cca 40g vlašských ořechů, kmín, sůl, olivový olej, cibulka, hermelín

Osmažíme cibulku na olivovém oleji, přidáme sůl, kmín a dýni. Pár minut ještě necháme smažit a přidáme petržel, ořechy a vařené těstoviny. Smícháme dohromady a ozdobíme sýrem a petrželí.


Zbytek jsem si vzala s sebou na dnešek do školy k obědu (lenost mi ještě nedovolila zařídit si stravování v menze a dnes dorazím domů pozdě), tak snad budu pochválena i od Honzy :-) 


Dýni jsem vydlabala a umístila před dům :-) Večer jsem ještě stihla dokončit seminárku na psychologii (termín je sice až až, ale náskok se bude hodit :-)) a šla spát s dobrým pocitem, že jsem to odpoledne nepromarnila..

Tvoříte rádi/y?

Ať Vám úterý rychle uteče, já si jdu vychutnat ranní kávičku - z nového termohrnku Starbucks (další do sbírky :3) od Honzíka, ale o tom zase příště ;-)Komentáře

 1. Jee to je parádní! A já bych si teda dýni klidně dala :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Mňam, recept vypadá lákavě a jak jsi tu dýni vytvořila, je super :)
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 3. To je paráda, já budu Jack o´Lantern dělat dneska. Uvidíme co z toho vznikne :D

  www.jbself.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Recept se mi moc líbí, také bych mohla něco podobného vyzkoušet. :))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.