Přeskočit na hlavní obsah

#211 Kavárna na kozím plácku

Ahoj přátelé!
Už je to téměř dva měsíce, co ležel blog ladem. To je doba, během které se léto změnilo v barevný a chvilkami studený podzim, chodím do školy a ze školy (práce) za tmy a během které jsem zažila i chvilku stresu při hledání vhodné praxe pro příští - poslední semestr. Ti, co sledují můj Instagram ví, jak jsem si tyhle místy chaotické chvíle zpříjemňovala. Třeba koupí Knihy kaváren, která mě v následujících jedenácti měsících bude provázet Prahou a republikou vůbec.

Na blog jsem ovšem nezanevřela. Ba naopak jsem přemýšlela, kam ho posunout dál. Mám pár nápadů a taky jednu odbočku. Trochu jsem přemýšlela o tom našem českém blogerském trhu a došla jsem k závěru, že mi některé záležitosti připadají lehce povrchní a přišla jsem na pár jeho děr.

Dneska vám představím jednu pěknou kavárnu, na kterou jsem přišla právě díky již zmiňované knize (viz. ZDE)... :-)Kavárna na kozím plácku má své místo v Kutné Hoře. Samotné město je právě na podzim krásné a kavárna s příjemnou atmosférou je ideálním odpočinkem po procházce centrem.

Nebudu vám lhát, na mě platí křesílka. Zkrátka pohodlné sezení (ideálně neobsazené ^^) je základ.
Tady kouzlo prostoru podtrhávají dřevěné stropy s trámy, oheň v kamnech a možnost ochutnání kávy připravenou alternativní formou.


Vlastně poprvé jsem pila kávu z French pressu (druhá možnost je zde Vacuum pot) jinde než doma. Vybrala jsem si typ mé oblíbené kolumbijské kávy (přesný název si bohužel nepamatuju, což mě mrzí!) chutnající lehce po švestkách. Ochotná baristka mě pochválila za dobrý výběr, a tak jsem se mohla poplácat po rameni ^^.
A být venku sníh a mráz, vyzkouším i ty šachy, co je zde možné si půjčit! :-)
Přeji krásný zbytek svátečního dne a příště ahoj!


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.