Štítky

srpna 22, 2016

#207 Berchtesgaden a Orlí hnízdo

Ahoj čtenáři!
Tak jak si užíváte léto? Za oknem to sice na něj vypadá jen chvilkami, ale brzy se mají zase vrátit vyšší teploty, které budou pro mě, zejména následující víkend, potřeba. O tom ale zase příště. Dnes bude řeč o uplynulé sobotě, kdy jsme byli s bráchou na výletě v bavorských Alpách.  

Berchtesgaden, Kehlsteinhaus 

K cestě na jednodenní zájezd jsme využili služby CK Steel Tour, kterou k dalším cestám volit nebudeme. Bohužel se průvodcům nepodařilo zájezd organizačně zvládnout, pořád jsme na něco čekali, a tak jsme dohromady během celého dne ztratili téměř tři hodiny času. Naprosto zbytečně. 
Náladu jsme si ovšem zkazit nenechali (což se nedá napsat o některých spolucestujících) a snažili si den užít co nejvíc. 
První zastávkou byla návštěva Orlího hnízda ve výšce 1 834m n. m.. Většinu trasy jsme vyjeli speciálně upravenými autobusy a posledních 124m jsme zdolali výtahem, který vede skrz skálu přímo do interiéru Orlího hnízda. Na výzdobě výtahu rozhodně nešetřili - byl celý pozlacený a trochu jsme si připadali jak v Harry Potterovi ^^. Bohužel se zde nesmělo fotit.Nahoře nás obklopil úžasný výhled. Přiznám se, že když jsme přijížděli, tak jsme se shodli, že to okolí není zas tak dechberoucí, jak jsme čekali. Tyhle prvotní myšlenky jsme nahoře rozhodně zavrhli. 

Samotná budova Kehlsteinhaus (česky Orlí hnízdo) byla zajímavá hlavně při představě procesu stavby. Hodně jsme se divili, že během výstavby zemřelo "jen" 10 dělníků, přičemž 7 z nich se zabilo navzájem při bitce o peníze, ne z důvodu těžce přístupného terénu. 
V současné době je v sídle restaurace, která není nijak honosně vyzdobena. Myslím si, že to je i z důvodu původního účelu sídla (útočíště Adolfa Hitlera, jenž dostal stavbu k 50. narozeninám). 


Pro odpolední program jsme si zvolili individuální pobyt v městečku Berchtesgaden. Pokud jste někdy byli v německém/švýcarském/rakouském horském městečku, tak si umíte představit atmosféru i Berchtesgadenu. Líbí se mi ten horský styl budov, kde se pojí kámen se dřevem a na oknech s okenicemi kvetou muškáty. Po procházce centrem a obědě jsme se zašli podívat do obchodu Müller, který byl k mému nadšení otevřený i v sobotu. Jasně, to bych nebyla já. Odnesla jsem si krém Neutrogena, konečně vyzkouším i suchý šampon od Batiste a na poslední chvíli jsem si čapla 100% kokosový olej. Za necelých pět eur ho je 400ml, což se prostě vyplatí.. ^^ 

Nakonec nás čekal trochu chaotický odjezd domů, ale řidiči byli spolehliví, a to je to úplně nejdůležitější. 
Mějte se krásně a napište mi, co ještě na zbytek léta plánujete. Ráda se nechám inspirovat!
Vaše,

2 komentáře:

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..