Přeskočit na hlavní obsah

#202 Kam na kávu?: Mikyna Coffee & Food Point

Ahoj čtenáři!
Když jsme plánovali letošní dovolenou, tak jsme se rozhodovali mezi několika místy. Některá byla na dojezd moc daleko, u některých se nám nehodil termín a někde bylo plně obsazeno. Nakonec jsme se rozhodli pro několik kratších pobytů a ten druhý je právě za námi.


Nejeli jsme sice nijak daleko, ale byli jsme tam, kde se nám líbí, kde se cítíme nejlépe.
Ubytovali jsme se v centru Liberce v jednom z hotelů Pytloun, o kterém se okrajově zmíním v příštím článku. I když byl pokoj a hotel obecně jako stvořený pro relaxaci, my jsme se pokusili během dvou dnů poznat co nejvíc.


A když myslím co nejvíc, myslím tím i dvě místní kavárny, o kterých se mluví i hezkých pár kilometrů daleko.

Mikyna Coffee & Food Point
Předem jsem tušila, že rezervace bude užitečnou jistotou. Té myšlenky jsem se ale nedržela, a tak jsem vyvalila oči, když jsem viděla čas 16:58 a my byli kdesi, adresa neznámá a kavárna zavírá v 18:00.  

Díky navigaci jsme se dostali do cílového bodu relativně rychle a už při vstupu do podniku jsem netajila slovně ani objektivem své nadšení. Bílé stěny a kombinace kovu a přírodního dřeva – vzdušno. Tenhle styl je boží. Tak to prostě je.
Ačkoli jsme se potom chystali na večeři, tak jsme malému zákusku stejně neodolali. Cheesecake s makadamiovými ořechy je vážně naprostá špička mezi cheesecaky, čokoládová pěna je dobrá snad vždycky. O kávě netřeba mluvit. Stejně tak jako o levandulovo-grepové limonádě.

Něco mi říká, že se s Mikynou ještě shledáme. A nebude to dlouho trvat!

Pokračování příště :-)
Vaše,
Mikyna Coffee & Food Point Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentáře

  1. to je kráásne miesto :) káva aj koláčik vyzerajú fajnovo

    OdpovědětVymazat
  2. Prostředí vypadá zajímavě, škoda že to mám daleko :'(
    http://kvilla7.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.