Přeskočit na hlavní obsah

#199 ZOO Tábor

Ahoj čtenáři!
Tak jak si užíváte začátek července? I někteří pracující mají za sebou prodloužený víkend a ten byl dobrou příležitostí něco podniknout. My jsme se už popáté vydali s partou kamarádů do Jižních Čech kempovat.
Přeci jen už to máme okolo zcestovalé, ale vždycky si najdeme aspoň jeden cíl, kde jsme nebyli. Nebo dlouho nebyli.  


Tak jsem se asi po deseti letech podívala do Písku a úplně prvně do táborské ZOO. Ta je údajně největší v Jižních Čechách (podle mě si s tou v Hluboké nad Vltavou minimálně konkurují). Co je ale jisté, je jednou z nejmladších. Prošla si znovuotevřením a snaží se ochraňovat ohrožené druhy zvířat. Těch tam je teď na šedesát. A krásné jsou všechny.

Nazvala bych to tak, že zde jsou zvířata od A-Z. Od Kozy domácí až po Tygra ussurijského. Mají tu celkem 250 kousků a početnou rodinkou jsou naprosto boží čuníci.


Kvalita fotky nula, ale je boží, co?


Je vidět, že je ZOO teprve v rozmachu a že je před provozovateli ještě velký kus práce. Zvířátka se mají určitě skvěle, zejména tak dokonalý výběh pro medvědy jsem v žádné ZOO ještě neviděla. Ráda se v budoucnu ještě vrátím.

Jediné, co nás zarazilo, byla místní restaurace. Bohužel jsme měli „štěstí“ na kulantně řečeno nepříjemnou servírku, která tak dlouho zmateně pobíhala po place, až jsme raději zaplatili kávu a na jídlo už jsme nečekali. Nadšená nebyla a dala nám to najevo. Ale bohužel…

S výletem (a výhledem!) jsme byli spokojeni a když budete mít cestu kolem, zastavte se taky. Stojí to za to :-) 
Vaše,


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.