Přeskočit na hlavní obsah

#192 Kam na kávu?: The Kavárna

Ahoj čtenáři!
Když se v neděli otevírala další pražská kavárna - Onesip coffee, psala jsem LadyKerstyn, že mi dělá radost, jak se ten český rybníček kvalitní (či kvalitnější) kávy pěkně začíná rozrůstat. V té chvíli jsem ovšem netušila, že během několika následujících dnů dojde k dalšímu přírůstku. 


Přírůstek jménem The Kavárna.


Své sídlo označené velkým jednoduchým nápisem (↑) má na adrese Budečská 6, na Vinohradech. To, že ho nemůžete minout platí při pohledu z ulice Francouzská. Pokud jdete od Korunní, tak zvolte levý chodník, pokračujte vpřed a čichejte. Beze srandy. Vím, o čem mluvím - káva byla cítit už od desítky.

Čím víc poznávám taková zrnková místa, tím víc si začínám myslet, že snad mají opravdu duši. Taky bych jednou chtěla vlastnit takový pokojíček. Za založením kavárny nevidím jen zisk. Víte, pokud chcete mít potraviny, tak je asi šumák, jestli bude mrazák nalevo nebo napravo. Ale kavárna, od té se očekává něco víc. Něco, kvůli čemu se lidé budou vracet. Líbí se mi, že to není očividně jen má naivní představa, a ačkoli trendy ukazují takové, baristé si občas sáhnou na to makové. A ještě ukážou konkurenci, že jejich makové je nejlepší.

Snad chápete, co jsem tím chtěla říct ^^ Zkrátka a dobře se mi líbí, že každá kavárna je jiná, ačkoli teď frčí minimalismus snad na všem a všude.


Pro nově příchozí podniky musí být originalita bezesporu hůře dosažitelná, ale The Kavárna musela nalézt mezeru v kavárenském know-how. Přestože se jednalo o první den provozu, jinými slovy otevíračku, dveře se v podstatě netrhly. Nebylo úplně plno, ale zase se člověk necítil trapně, že je v celé místnosti sám.

Po objednání jsme se přesunuli do zadní části podniku, kde na vás dýchne Ikea (myšleno v dobrém^^).. Pokud chcete sedět na sedačce - můžete.. Na křesílku - můžete.. Na židli? Můžete. V téhle části totiž můžete oslavit narozeniny s těmi nejbližšími..

Přední část lahodí hlavně oku. Během popíjení kávy vás sleduje jelen (viz. foto) a vy pozorujete kytici čerstvých tulipánů na baru. Dokonalá synergie. Hádám podle nápisů na šálcích, že zdejší káva pochází z pražírny Mamacoffe. Ta mi chutná, takže s tím nemám problém, ale nebudu lhát, že mě to v první chvíli nepřekvapilo. V okruhu dvou kilometrů se totiž nachází hned dvě kavárny jmenované pražírny. Kdybych byla hnidopich level 100K, tak bych radši rovnou zašla do Mamacoffee. Ceny odpovídají kvalitě i umístění podniku a obsluha se určitě ještě sehraje (pozapomenutou objednávku dezertu napoprvé ráda přehlédnu). 
Takže sem ano!

A kterou byste doporučili vy?
Přeji hezký páteční večer,
Vaše,


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.