Přeskočit na hlavní obsah

#187 Jablečný koláč bez cukru..

Ahoj čtenáři!
Poslední dobou jsme se hodně motali okolo kosmetiky a tipů na kavárny a ostatní podniky tohoto typu, ale nějak jsem pozapomněla, že jsem také čas od času postla nějaký svůj recept.

V sobotu jsem pekla koláč, ke kterému mi bylo inspirací hned několik návodů. Finální verzi jsem si ale vymyslela sama. Možná, že když zjistíte, že se jedná o dezert v němž jsou hlavně ořechy, semínka a neobsahuje žádný cukr, tak budete kroutit hlavou - zase nějaká ovce, co jde za sugar-free stádem.

Co si budeme povídat, ten trend tady je. Stejně jako tento moučník, který byl určen mamce k svátku. Mamce, která už přes rok cukr nejí a cítí se dobře. 

Proto prostě sugar-free.

Budeme potřebovat:

Na základ: 100g vlašských ořechů, 4 lžíce nesolených slunečnicových semínek, 2 lžíce sušených brusinek, 1 lžíce kokosu, 1 vejce, 1 lžíce másla, 3 lžíce polohrubé mouky, 50g tvarohu, 1/3 lžíčky prášku do pečiva (možno vynechat)
Navrch: 50g tvarohu, 1 žloutek, 3 menší jablka, mletá skořice

Nejprve jsem umlela ořechy a slunečnicová semínka. Poté jsem přidala zbytek surovin, vypracovala měkké (ale ne tekuté) těsto a přendala do pečícím papírem vyložené dortové formy. 
Smíchala jsem tvaroh se žloutkem, kterým jsem potřela základ. Jablka jsem zbavila jádřinců a nakrájela je na plátky. Vyrovnala jsem je na koláč, posypala skořicí a vložila asi na 20minut do trouby (180°C).


Příště bych chtěla trochu promakat vzhled, ale sklidil úspěch i tak. Hodně je z něj cítit chuť ořechů, což nám všem v rodině plně vyhovuje :-) 

Co jste naposledy pekli vy?
Vaše,
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.