Štítky

března 02, 2016

#184 Havlíkovo duo

Ahoj čtenáři!
Tak si tak říkám, že bychom si mohli takhle při středě udělat čas na malé kosmetické okénko. Budeme si povídat o dvou produktech z Havlíkovy přírodní apotéky. 

Vždycky jsem měla ráda život spjatý s přírodou a čím jsem starší, tím se mi tato myšlenka líbí víc. Ať už se bavíme o stylu bydlení, stravě nebo kosmetice. Jednou - až budu ještě starší, bych to chtěla dotáhnout na pravidelné pečení chleba a na výrobu domácího mýdla. Nemyslím to patlání z předpřipravené mýdlové hmoty, nýbrž tu správnou alchymii. 


To bychom ovšem odbíhali od tématu. Tentokrát nám bude muset postačit směs bylinek narvaná do padesáti mililitrové lahvičky.

 Jmenuje se Vlasové tonikum. 


Těm, kteří mají problematickou pokožku hlavy, by mělo pomoci odstranit svědění, pálení a takové ty ostatní prima záležitosti. A pokud vám rostou vlasy cik cak, měl by se růst zregulovat.
Tomu napomáhá Kopřiva dvoudomá, Lopuch větší, Rooibos, Světlík lékařský, Oves setý, Pohanka setá, Sléz lesní, Ořešák královský, Levandule lékařská, a Chmel otáčivý.

Tuto věcičku jsem si koupila před Vánoci na vánočním trhu v EXPu Letňany, tudíž jsem měla dost času vyzkoušet její účinky. Aplikovala jsem ji každé 3 dny zejména na oblast okolo ofiny. Tam mám z nějakého důvodu méně vlasů. Pohádku o tom, že jsem měla po týdnu afro si necháme na jindy. Neměla. Ale odstranila jsem svědění a vlasy mi přestaly padat. 50ml mi vydrželo cca měsíc, ale bude to hodně individuální. Líbí se mi, že tonikum můžete použít kdykoli, protože se nemusí smývat. Trochu jsem se bála, že se potom budou mastit vlasy, ale byly naopak vláčné, zdravé. 

Další pán je Bio Havlíkův balzám na rty.

I tento produkt je našlapán dobrými záležitostmi - Bio makadamiový olej, Makový olej, Propolis, Včelí vosk, Rakytníkový extrakt, Kokosový olej a vitamin E.
Součástí je Stévie sladká, kterou společně s včelím voskem cítím nejvíce. Zkrátka má příjemnou sladkou chuť. 


Ruku na srdce - balzámy na rty jsou spolu s krémy na obličej kosmetické produkty, které neustále kupuji a nikdy je nespotřebuji celé. Na druhou stranu nemám to srdce se jich zbavit, takže jich mám potom sbírku.. Kterou nepoužívám. 

Tento balzámek jsem si rovnou dala do kapsy u zimní bundy a vždy, když čekám na autobus, tak ho použiji. Docela rychle se vsákne, takže se mi na pusu nelepí vlasy (to nesnáším!). 

Abych vás úplně nezahltila svými dojmy, tak budu pro dnešek končit.
Mějte se krásně!
Vaše,

Pozn. Podotýkám, že tento článek nebyl psán na základě žádné spolupráce a veškeré uvedené poznatky jsou mým subjektivním názorem.

4 komentáře:

 1. Ten balzámek je super, úplně si mě na něj nalákala :D


  Maybelline Baby Skin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně - je to první balzám, který vážně používám :-D Už jen na tom něco bude ;D

   Vymazat
 2. Tahle kosmetika mě hodně láká. Chci udělat na obchůdek nálet hned jak budu v Praze ❤

  Měh fajn den, Jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Jitu, děkuji za komentář :)
   Určitš se tam podívej, konktrétně pobočka v Palladiu láká už zvenčí.. Šla jsem okolo teď v úterý a asi kvůli MDŽ (hádám), tak měli na podlaze po celé ploše obchodů okvětní lístky květin :-D Určitě se tam vyřádíš! :-) Dej potom vědět na svém blogu :-)

   Měj se hezky!

   Vymazat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..