Přeskočit na hlavní obsah

#183 Výlet do Vietnamu...

Ahoj čtenáři!
Počátkem letošního roku mi nějak zachutnala asijská kuchyně. Ne, že bych ji předtím neměla ráda, ale v poslední době mi připadá, že mám v tomto ohledu nějaké resty. Stejně tak jako my Češi vydáváme tureckou kávu za tureckou a Turci by se nám za to vysmáli, si myslím, že s čínou to u nás nebude jinak.


V Praze funguje velká vietnamská tržnice SAPA. Je to v podstatě město ve městě. Jak uvadí web, tak v areálu najdete třeba školu, školku, jazykové centrum, školu bojových umění, lékaře, budhistický chrám, redakce vietnamských časopisů, pobočky pojišťoven, pobočku DHL, právníky, restaurace a bistra, kulturní sály, řadu firem,vietnamských i českých, a samozřejmě řadu obchodů a velkoobchodů se zbožím všeho druhu.

Poprvé jsem zde byla asi před sedmi lety a byla to doba, kdy se tržnice vzpamatovávala z nemalého požáru. Obrázek to tedy nebyl zrovna ukázkový a nebudu lhát, že jsem se necítila extra bezpečně. 
Od té doby se ale hodně změnilo - mimo jiné také už potkáváte více "bílých". Buď chtějí využít lepší ceny, a nebo se jdou najíst. My jsme šli z toho druhého důvodu. 

I když jsem se před návštěvou tržice podívala na tipy restaurací, stejně jsme nakonec vybírali naslepo. Možná i z toho důvodu, že jsme ty doporučené prostě nenašli. 

Po chvilce hledání jsme se ocitli v místnosti, která byla identická asijskému bistru a zároveň jsme se tam cítili dobře. Vešli jsme zadním vchodem, takže název podniku - Phuong Lien jsme zjistili až při odchodu. 


Nabízí tam takovou tu asijskou klasiku - polévky, opékané hovězí/kachní maso, nudle... však to znáte. Chtěla jsem ochutnat něco nového, takže jsem vsadila na polévku s krevetami popsanou jako Bun tom can a přítel Mi xao ga, což by měly být klasické smažené nudle s kuřecím masem.

Mezítím co nudle byly trochu suché a nečekali jsme, že budou typu ramen, tak já jsem si stěžovat nemohla. V polévce byl dostatek krevet a spolu s koriandrem chutnaly skvěle. Bylo toho ovšem docela dost, takže se mi polévka ke konci už trochu přejedla a ve finále jsem ji ani celou nesnědla. To ale nevidím jako mínus - pořád lepší, než kdyby jí bylo málo :o) Cena byla jednotná - vše za 100.- .. asi pro lepší počítaní.. 
Obsluha byla sympatická, i když si sem vyloženě pokecat nejdete.. 
Myslím, že jsme si vybrali docela dobře a nebudu se bránit návštěvě dalšího podniku na tomto místě.. 

Nakonec jsme si ještě prošli pár obchodů, kde mají všechno od potravin přes hračky až po drogerii a oblečení (sem tam i nějakou bizarnost). Ukořistila jsem lepítka, která se mnou zahájila nový semestr, kokosové mléko a dvě růžové prachovky. Zkrátka přijemně strávený víkendový den!^^To je už úplně všechno, tak mi napište jak jste na tom s poznáváním cizích kultur a kuchyní vy a mějte se hezky!
Vaše,


Phuong Lien Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.