Štítky

února 21, 2016

#183 Výlet do Vietnamu...

Ahoj čtenáři!
Počátkem letošního roku mi nějak zachutnala asijská kuchyně. Ne, že bych ji předtím neměla ráda, ale v poslední době mi připadá, že mám v tomto ohledu nějaké resty. Stejně tak jako my Češi vydáváme tureckou kávu za tureckou a Turci by se nám za to vysmáli, si myslím, že s čínou to u nás nebude jinak.


V Praze funguje velká vietnamská tržnice SAPA. Je to v podstatě město ve městě. Jak uvadí web, tak v areálu najdete třeba školu, školku, jazykové centrum, školu bojových umění, lékaře, budhistický chrám, redakce vietnamských časopisů, pobočky pojišťoven, pobočku DHL, právníky, restaurace a bistra, kulturní sály, řadu firem,vietnamských i českých, a samozřejmě řadu obchodů a velkoobchodů se zbožím všeho druhu.

Poprvé jsem zde byla asi před sedmi lety a byla to doba, kdy se tržnice vzpamatovávala z nemalého požáru. Obrázek to tedy nebyl zrovna ukázkový a nebudu lhát, že jsem se necítila extra bezpečně. 
Od té doby se ale hodně změnilo - mimo jiné také už potkáváte více "bílých". Buď chtějí využít lepší ceny, a nebo se jdou najíst. My jsme šli z toho druhého důvodu. 

I když jsem se před návštěvou tržice podívala na tipy restaurací, stejně jsme nakonec vybírali naslepo. Možná i z toho důvodu, že jsme ty doporučené prostě nenašli. 

Po chvilce hledání jsme se ocitli v místnosti, která byla identická asijskému bistru a zároveň jsme se tam cítili dobře. Vešli jsme zadním vchodem, takže název podniku - Phuong Lien jsme zjistili až při odchodu. 


Nabízí tam takovou tu asijskou klasiku - polévky, opékané hovězí/kachní maso, nudle... však to znáte. Chtěla jsem ochutnat něco nového, takže jsem vsadila na polévku s krevetami popsanou jako Bun tom can a přítel Mi xao ga, což by měly být klasické smažené nudle s kuřecím masem.

Mezítím co nudle byly trochu suché a nečekali jsme, že budou typu ramen, tak já jsem si stěžovat nemohla. V polévce byl dostatek krevet a spolu s koriandrem chutnaly skvěle. Bylo toho ovšem docela dost, takže se mi polévka ke konci už trochu přejedla a ve finále jsem ji ani celou nesnědla. To ale nevidím jako mínus - pořád lepší, než kdyby jí bylo málo :o) Cena byla jednotná - vše za 100.- .. asi pro lepší počítaní.. 
Obsluha byla sympatická, i když si sem vyloženě pokecat nejdete.. 
Myslím, že jsme si vybrali docela dobře a nebudu se bránit návštěvě dalšího podniku na tomto místě.. 

Nakonec jsme si ještě prošli pár obchodů, kde mají všechno od potravin přes hračky až po drogerii a oblečení (sem tam i nějakou bizarnost). Ukořistila jsem lepítka, která se mnou zahájila nový semestr, kokosové mléko a dvě růžové prachovky. Zkrátka přijemně strávený víkendový den!^^To je už úplně všechno, tak mi napište jak jste na tom s poznáváním cizích kultur a kuchyní vy a mějte se hezky!
Vaše,


Phuong Lien Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..