Přeskočit na hlavní obsah

#176 Kam na kávu?: Pražírna...

Ahoj čtenáři! 
Uplynulo už dvacet článků od minulého "Kam na kávu?", a proto vás dneska vezmu do kavárny, do které jsme zamířili s přítelem po poslední úspěšně složené zkoušce již minulého semestru.. 


Jmenuje se PražírnaO tomto místě jsem už slyšela dříve, i když jsme tam nakonec nešli, protože je většinou ve večerních hodinách potřeba rezervace. A to mě bohužel často odradí - nemám ráda, když si musím naplánovat návštěvu nějakého podniku přesně na čas.Tentokrát jsme byli celkem překvapeni, že i dopoledne bylo skoro plno. Možná je to tím, že se podnik nachází jen pár kroků od metra I. P. Pavlova. Při pohledu z ulice bych tipovala, že se jedná o maličkou kavárničku, ale zdání klame. Jde se po schůdkách dolů, kde je bar a několik míst k sezení, ve vedlejší místnosti se sedí také a dokonce tam jsou i mnou tolik oblíbená kavárenská křesílka! (ta ale byla rezervovaná, sakra! ^^). Pro ty, co nemají rádi, když si jdou popovídat a spolustolovník neustále sleduje telefon - sedněte si do zadní části kavárny! Nejde tam signál ani wifi ^^. 

Z menu jsem si vybrala oblíbené cappuccino, i když jsem nejprve litovala, že jsem nezkusila Aeropress. Přítel měl flat white, které mu hodně chutnalo, ale já si stojím za tím, že na cappuccino nemělo ^^.Na někoho, kdo má radši světlejší interiéry (jako třeba já), by to mohlo být trošku tmavé místo. Co si budeme povídat, podmínky pro focení tam zrovna nejsou, ale pokud jdete "jen" na kávu (do kavárny :-D), tak doporučuji! Obsluha byla také fajn, ceny v pohodě, takže není důvod nezajít :-) Adresa:
Lublaňská 50
Vinohrady - Praha 2 

A kde chutná káva Vám?
Vaše,


Pražírna Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 Pozn. Tento článek není psán na základě spolupráce a veškeré uvedené poznatky jsou mým subjektivním názorem. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.