Přeskočit na hlavní obsah

#153 Podzim, barvy a modrá obloha...

Ahoj čtenáři!
Dneska to nebude žádné dlouhé povídání. Jsme tu hlavně kvůli fotkám. Pocházejí z jednoho krásného podzimního dne, konkrétně z 28. září.. Původně jsem o tomto místě ani neplánovala psát, ale nakonec bych se asi cítila provinile, že jsem si takovou krásu hamižně nechala pro sebe.


Jedná se o zámek Kačina, který se nachází necelých sedm kilometrů od Kutné Hory. Přiznám se, že když jsme vyjížděli z domova, neměla jsem moc představu o podobě tohoto zámku. Nakonec jsem byla opravdu hodně překvapená, jak krásná tato empírová budova je. Okolo bylo jen pár lidí, klid a ticho. No, ten Chotek si ale uměl vybrat místo :o)Každopádně, nějak takhle jsem si představovala sídlo pana Bingleyho v knize Pýcha a předsudek od Jane Austen :-) (a mimochodem, teď mám šílenou chuť to začít číst :-D)

Doporučuji navštívit i zámeckou kavárnu, kde nebudete zklamáni :-) Mají tam dobrou kávu a super milou obsluhu :o)

V areálu je i Čokoládovna, tak nevynechte ani tu :-)

Tak a to je pro dnešek opravdu všechno. Víte o tomto hezkém místě? :-)
Hezkou sobotu a mějte se co nejlépe! 
Vaše,

Připomínám, že do 7.10.2015 máte možnost účastnit se podzimní giveaway! Odkaz tady, nebo na klikačce v menu blogu ;-)

Komentáře

 1. Na tenhle zámek se taky chci podívat :) Krásné fotky :)

  Ili Libertad

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě jeď :-) .. Děkuji moc! :-)

   Měj se hezky, Ill :-)

   Vymazat
 2. Také se mi moc líbí, když jsem tam před pár lety byla, slíbila jsem si, že se tam budu jednou vdávat, ale nakonec z toho sešlo, přeci jen je to pro nás trochu z ruky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je veliká škoda, místo na svatbu je to opravdu krásné! :-)

   Děkuji za komentář, mějte se hezky :-)

   Vymazat
 3. Moc hezké fotky! Zámek vypadá krásně, musíme se tam někdy vydat na výlet :)
  The Colorful Blog

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Děkuji, takové komentáře mi dělají upřímnou radost! ^.^

   Měj se hezky!
   Skills of Art

   Vymazat
 5. Kačinu znám moc dobře. Občas jsme tam byli s koňským spřežením na projížďce. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.