Přeskočit na hlavní obsah

#87 Pět věcí, které dělám, když se nechci učit.


Všem studentům, kteří mají zkouškové období už za sebou moc gratuluji. A těm, kteří se ještě musí učit, přeji hodně štěstí a pevné nervy. 
Když jsem se minulý týden (ne)připravovala já, seděla jsem u počítače a najednou mě napadlo, co to vlastně dělám. Víte, obecně si nemyslím, že bych byla úplný prokrastinátor, ale někdy se přistihnu u docela vtipných věcí, které dělám, když se mi prostě nechce se učit.


Na některé z nich jsem přišla v období svaťáku před maturitou, na některé během mého prvního zkouškového.

1) Sleduji, jak se točí pračka.
A vlastně obecně úklid. Když jsem maturovala, měla jsem to "štěstí", že jsem na praktickou část šla až odpoledne. No a takové mytí oken ráno před zkouškou z dospělosti bylo krásné odreagování.

2) Čistím děrovačku. 
Nejen, že v ní už bylo uloženo nespočet těch papírových koleček, byla celkem zaprášená. Teď už se leskne čistotou!

3) Prohlížím si e-shopy, statusy...
a mailovou schránku zkontroluji klidně osmkrát za hodinu. Hledám na e-shopech věci, které nepotřebuji (naštěstí jim ale odolávám :-)) a vesele komentuji statusy kdekoho.

4) Maluji 
Ne obrazy, nýbrž naše WC. Ano, dělala jsem to o svaťáku, udělám to i o letním zkouškovém. Naposledy to bylo fialovou, letošní barvu si budu muset ještě promyslet :-))

5) Vařím
Mamka se s tím nějak sžila a vlastně je i ráda. Když jsem doma já, většinou i já vařím. A baví mě to. A zabere to spoustu času.

A co děláte Vy? Jak jste na tom s prokrastinací? :-)

Hezké úterý,

zdroj obrázku:tady
Pokud se Vám článek líbil a chcete vidět další, klikněte na odběry, děkuji! ♥ 

Komentáře

 1. Jééé, děkuji ti, drahá slečno, znalá umění! :P :)))
  A píšeš podobně jak já! :DD proto mně to baví asi číst! :D
  Já o maturitě...tyjo, jakékoli rozptylování bylo namístě. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ja by som našla oveľa viac vecí, pretože vo vyhýbaní tejto činnosti som asi top:D

  OdpovědětVymazat
 3. Stejně jako ty koukám po eshopech nebo nejčastěji asi na instagram :D
  www.lucieruzickova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. no, já spíše projíždím různé věci, co mě zajímají na internetu, čtu, koukám na filmy nebo se učím něco jiného, než bych měla, protože mě to třeba zaujme...ale poslední dobou se dokážu k tomu učení fakt dokopat, což nevím, jak je to možné :D

  OdpovědětVymazat
 5. Taky dělám všechno možné jen né to učení:D
  Dnes jsem na tvém blogu poprvé a moc se mi tady líbí, dávám follow a těším se na další články:) Byla bych ráda, kdyby ses i ty koukla na můj blog:)
  difdirections.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kouknu, ale žádné follow nevidím ;))) Děkuji za komentář .. :-)

   Vymazat
 6. :D čistíš děrovačku, to já se uklízením taky často odreagovávám a pak cvičením nebo pročítáním blogů :)
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 7. Baví mě číst ty tvoje články, i tenhle, i když už dávno nejsem školou povinná. Ale něco jsem si našla i na sebe, protože hodně pracuju doma, tak taky docela prokrastinuju. Především místo práce uklízím, vařím a pak se mi práce nakupí na večer, kdy už jí odložit nemůžu :-D

  Maru Giveaway o tři balíčky Magic Nails

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.