Přeskočit na hlavní obsah

#9 Indian (and Mexician) cuisine


Ahoj, 

včera jsem vyzkoušela Indickou kuchyni.
Abych to byla ale já, musela jsem si "přidat něco navíc". V tomto případě jsem zvolila tortilly.

Inspiraci jsem našla přes komunitu google+, od majitelky webu My ginger garlic kitchen
A z čeho se skládalo?

Řekněme to česky.. víceméně šlo o zelné karbanátky s "něčím zeleným navrch" a brambory. To jsem spojila trochou strouhanky, vejcem a přidala směs koření - pepř, kari, sůl, oregano..

Tortilly jsem dělala také tzv. handmade... z hladké mouky, trochy soli a sádla.. ty jsem pouze na suché, litinové pánvi opekla.

Přidala jsem omáčku s kari a mangem.. a posuzujte :-))


A co jste večeřeli Vy? :-)

S pozdravem,


Komentáře

  1. určite som nejedla nič také chutné ako to, na čo sa pozerám u teba:)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..

Populární příspěvky z tohoto blogu

#89 Jak si vylepšit diář

Máte klasický papírový diář, nebo jste si tiskli měsíční plánovací diář z internetu?  Já mám oba - klasický papírový na osobní záležitosti a ten vytisknutý čistě jen pro blog. Ten mám ve formátu A5 a založený v šanonu (už chápete proč jsem měla potřebu čistit děrovačku :-)).
Ale aby to nebylo tak suché, rozhodla jsem si oba nějak vylepšit. Na Pinterestu můžeme najít nespočet "print labels", ale jsou zpravidla anglicky, jak jinak. A jelikož já preferuji spíše češtinu, "vyrobila" jsem některé sama :-)

#93 DIY: Co se svícny z IKEA?

Svíčky z IKEA milují všichni. Někteří se možná bojí, aby nevyhořeli (viď, tati?), ale stejně je milují. A i tak si je koupíme, ačkoli je vlastně ani nepotřebujeme. Dvacet pět hodin celkem obstojné vůně je prostě fajn.

Když stojíme v obchodě a házíme bezhlavě jednu svíčku za druhou do vozíku (protože "no neber to, za tu cenu!"), možná nám nedojde, že po vypálení vosku zůstane docela pěkná skleněná nádobka. Taková, že pokud v sobě máme alespoň trochu vetešníka, bude nám líto ji vyhodit. Ať jich máme doma klidně sto padesát! :-)
A tak jsem tu s pár tipy, co s takovou nádobkou udělat.

#58 Ostříhaná aneb jak jsem se svěřila do rukou učnici...

Ahoj,
otázka na začátek: Svěřily byste své vlasy do rukou začátečnice? 
Já jsem celkem dlouho řešila dilema, jestli teďka jít nebo nejít ke kadeřnici. Potom přišel na řadu výběr kadeřnice, jelikož k té "mojí" se mi už nechtělo. Ne, že by stříhala špatně, ale vždycky mi udělala na hlavě něco, co jsem úplně nechtěla (ačkoli to třeba ani nebylo ve finále špatné).  Nakonec jsem tedy přemýšlela, co bych tak na té hlavě chtěla.